STEM, SANAT VE SPOR ÇALIŞMALARI

"Teknolojiyle Üreten ve Kullanan Nesiller Yetiştiren Okul"


STEM ÇALIŞMALARI

"Geleceği Kodluyoruz"

Bilimsel düşünmenin değerini biliyor, öğrencilerimizi bilimin gücünü anlayacak ve uygulayacak donanımda yetiştirerek geleceğin teknolojisine yön verecek, ülkemizi küresel ölçekte teknoloji liderleri arasında konumlandıracak genç, dinamik, karakterli, milli ve manevi değerlerin farkında olan teknolojiyi üreten ve kullanan nesilleri yetiştirmek temel hedefimizdir. Okullarımızda STEM eğitiminin temeline bilim ve proje odaklı eğitimi yer¬leştiriyoruz. Alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından uygulanan STEM programımız kapsamında ortaya çıkan projelerin hayata geçirilmesi ve üretime dönüşmesi için gereken altyapıyı sağlıyoruz. Öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası proje yarışmalarına katılmalarını; projelerini farklı ortamlarda sunmalarını sağlıyoruz. Robotik  kodlama, yazılım, Fen ve Teknoloji ile Teknoloji ve tasarım dersleriyle öğrencilerimizi somut ve dijital becerilerle donatarak yetiştiriyor, onları günümüz ve geleceğin dünyasına bugünden hazırlıyoruz.  
Öğrencilerimiz anaokulundan itibaren geleceği şekillendirmesi öngörülen kodlama diliyle tanışarak robotik kodlama, dijital tasarım ve yazılım dersleriyle yeni fikirler keşfederek günümüz teknolojilerini daha efektif kullanmayı öğreniyorlar. STEM Eğitimi konusunda kademe ve yaş gruplarına göre okullarımızda eğitim öğretim sistemimiz şu şekildedir:

Yaş Gruplarına Göre Robotik Kodlama ve Yazılım Çalışmaları

5-9 Yaş Gruplarımız (Anaokulları-İlkokullar) 

 

Clementoni Mekanik Laboratuvarı                                                                       

Clementoni STEM Evolution Robot                                                      

LEGO Education WeDo 2.0 Temel Set ile Çalışmalar                       

Makeblock Mbot 

Elektronik Devreleri Eğitim Setleri

CodeMonkey ile Kodlama

Blockly Games ile Kodlama

code.org kodlama ile Kodlama

Scratch Kodlama

Geri Dönüşüm Malzemelerinden Robot Yapımı

Robot Yarışmalarına Hazırlık         

         

10-16 Yaş Gruplarımız (Ortaokul-Liseler)

Clementoni STEM Evolution Robot

Makeblock Mbot 

LEGO MINDSTORMS Education  EV3,  Ana Set ile Çalışmalar

Elektronik Devreleri Eğitim Setleri

code.org ile Kodlama

Scratch Kodlama

geri dönüşüm malzemelerinden robot yapımı

Robot yarışmalarına Hazırlık

Mblock Robot Programlama

Arduino Eğitimi

Yazılım Tasarımı

 

 

SANATSAL FAALİYETLER

"Sanatı Seven, Sanatçı Ruhlu Bireyler Yetiştiren Okul"

 

Okullarımızda Öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda sanatsal faaliyetler yer almaktadır. Yeteneği tanıyan, onu açığa çıkaran alanında uzman öğretmenlerimizle; öğrencilerimizin bireysel, zihinsel, sosyal gelişimlerine önemli katkıları olan bu faaliyetlerle yetişmelerini hedefliyoruz. Hafta içi ders saatlerinin yanında, hafta sonu kulüp faaliyetleriyle desteklenen sanatsal faaliyetlerle öğrencilerimizin duyarak, dokunarak, yansıtarak, hissederek, düşünerek, bazen kendi içine bakıp bazen dışa dönüp sosyalleşmesini sağlıyoruz. Bu yolla öğrencilerimiz kendi sanatçı yönlerini tanıyıp, sanatsal eserlere imza atıyor, estetik algıları gelişip dünyaları zenginleşiyor. 

Başlıca sanatsal faaliyetler;

• Moda Tasarım Nedir?
• Seramik Nedir?
• Karikatür Nedir?
• Ebru Nedir?
• Fotoğrafçılık Nedir?
• Piyano
• Gitar
• Keman
• Vurmalı Çalgılar
• Yan Flüt
• Modern Dans
• Halk Oyunları
• Tiyatro

 

 

 

SPORTİF ÇALIŞMALAR

"Yetenekleri Keşfeden ve Geliştiren Okul"

Sporu sağlıklı yaşamın ve akademik gelişimin bir parçası olarak gören Pınar Eğitim Kurumları, öğrencilerini küçük yaştan itibaren kişisel branşlaşma ve takım sporları alanlarında desteklemektedir.  Sportif faaliyetlerde temel hedefimiz, etkinlikler aracılığı ile öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerini, hareket kapasitelerini en üst düzeye çıkararak, sportif beceri gelişiminin yanında ruh ve beden sağlığını koruyarak sosyal yaşama uyumlarını sağlamak, aynı zamanda öğrencilerimize duygusal davranışlar ve alışkanlıklar kazandırmaktır. Bu minvalde okullarımızda başlıca sportif faaliyetler şu şekildedir;

◆Jimnastik
◆Yüzme 
◆Masa Tenisi 
◆Taekwondo 
◆ Kickbox 
◆ Basketbol 
◆Voleybol 
◆Futbol 
◆Okçuluk 
◆Eskrim
◆ Hentbol 
◆ Badminton 

Piksel Bilişim

Tüm hakları saklıdır. © Pınar Eğitim Kurumları